Uz sākumu

“Riga airTEXT” – bezmaksas rīks gaisa kvalitātes brīdinājumu saņemšanai

“Estonian, Latvian & Lithuanian Environment” izstādē “Vide un Enerģija” prezentēs gaisa kvalitātes prognozes pakalpojumu “Riga airTEXT”.

“Riga airTEXT” sniedz bezmaksas gaisa piesārņojuma brīdinājumus īsziņas un e-pasta veidā par 7 dažādām Rīgas zonām. Tīmekļa vietne un aplikācija sniedz trīs dienu prognozi par gaisa piesārņojumu, ziedputekšņiem, UV starojumu un gaisa temperatūru. Ja tu zini, kad gaisa kvalitāte būs slikta, tu vari tam sagatavoties.

“Riga airTEXT” gaisa kvalitātes prognozes pakalpojumu ir izstrādājuši “Cambridge Environmental Research Consultants” (CERC) un “Estonian, Latvian and Lithuanian Environment” (ELLE) sadarbībā ar Rīgas pilsētas domes Mājokļu un vides departamentu un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju. “Riga airTEXT” izstrādes posmu un divu gadu tirgus izmēģinājuma posmu finansē ES.

Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas datiem gaisa piesārņojums ir būtisks vides apdraudējums veselībai, kas 2012. gadā visā pasaulē izraisīja 3 miljonus priekšlaicīgas nāves gadījumu. Kamēr gaisa piesārņojuma līmenis lielākajā daļā moderno Eiropas pilsētu ir zems, ir svarīgi zināt, kad un kur gaisa piesārņojuma līmenis var palielināties. Pateicoties šādai informācijai, cilvēki spēj laicīgi nodrošināt sevi ar nepieciešamajiem medikamentiem un sagatavoties savai nākamajai dienai, lai mazinātu gaisa piesārņojuma ietekmi uz veselību.

“Estonian, Latvian & Lithuanian Environment” ir vides konsultāciju birojs ar 20 gadu pieredzi.

Vairāk:
rigaairtext.lv
environment.lv